serakülit serakülit serakülit serakülit .

serakülit serakülit serakülit serakülit

Vermikülit fiyat satış sivas
vermikülitte iş ortağınız

Vermikülit alışverişlerinizde 12 aya varan ödeme seçenekleriyle keyifli alışverişler dileriz.

VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
Kaliteli ve Güvenli Hizmet

Serakülit olarak ülkemizin tarım sektöründeki üretimine oldukça önem veriyoruz. Bu nedenle vermikülitte kalite ve güvenilirlik taviz vermediğimiz en temel konulardan biridir.

Online Satış

Online satış hizmetimizle sadece yerel değil aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında da ülke topraklarına ait vermiküliti ulaştırarak organik üretimde üreticinin daima yanında olmayı önemsiyoruz.

Yerli ve Milli Üretim

Tesislerimizde ülkemizin mühendisleri tarafından yerli ve milli üretime katkıda bulunarak vermikülit üreticiliğinde dünyada ülkemizi temsil ediyoruz.

Köklerin Klonlanması

Orta tane boyutuna sahip vermikülit, profesyonel bahçıvanlar için kök ekleme dahil bahçeciliğin pek çok alanında standart olarak kullanılır.

Toprak Düzenleyici

Toprak içerisinde hava kanalları açarak, bitkinin nefes alması sağlamaktadır. Vermikülit-toprak karışımı çiçekler, sebze veya ev bitkileri için gereken hava ihtiyacını karşılar ve bitkinin kuvvetli büyümesini sağlar.

Tohum Çimlenmesi

Tek başına vermikülit kullanımı ya da toprak, torf ile karıştırılması tohum çimlenmesinde oldukça az suya ihtiyaç duymasını sağlamaktadır. Kullanıldığında kolayca fark edilecek ki sadece birkaç tohum değil bütün tohumlar hızlı bir şekilde çimlenecektir.

Ev Bitkileri ve Saksıları

Vermikülit, çiçek saksılarındaki kompakt toprağın doğurduğu problemleri ortadan kaldırır. Hacim olarak yarım vermikülit, yarım toprak, torf veya gübreleşmiş toprak ürünleri ile karıştırıldığında, ev bitkileri için mükemmel bir hava ve nem kontrolü sağlar, ayrıca büyük boyuttaki saksıların yükünü azaltarak raflara konulabilir veya tavana asılabilir hale getirecektir.

Çiçek Soğanlarının ve Kök Parçalarının Saklanması

Vermikülitin absorblama gücü sayesinde bir düzenleyici olarak görev alır, depolanma süresinde nem değişikliklerini düzenler ve çürümeyi engeller. Depolanmış kökler içerisinden nemi emmeyecek, fakat dışarıdaki serbest suyu emerek, kökü koruyacaktır. Vermikülit ayrıca kökdeki sıcaklık değişimleri dengeler.

Vermikülit fiyat satış sivas
Organik tarımın yeni vazgeçilmezi SERAKÜLİT

Vermikülit, tarım faaliyetlerinde ne gibi bir öneme sahiptir?

      Vermikülit yapısı gereğiyle uygun bir bitki yetiştirme ortamı oluşturmaktadır. Genellikle torf veya turba ile karıştırılarak gübre formülasyonunda kullanılır. Vermikülit/torf veya Hindistan cevizi kabuğu formülasyonu bir bitkinin büyüyebilmesi için ideal koşulları oluşturur. . Vermikülit taneciklerinin gübre içerisinde bulunması, havalandırmaya yardımcı olur, retansiyon neminin gelişmesine ve eklenen gübreler serbest kalırken vermikülit potasyum, magnezyum ve diğer küçük elementlerle katkıda bulunur. Vermikülit/torf ve hindistan cevizi kabuğu gübresinde hava/su oranı, kökün büyümesi için ideal bir stimülasyon sağlar ve bununla beraber daha sağlıklı genç bitkilerin üretilmesine yardımcı olur. Vermikülit proses edildiğinde sterildir. Eğer doğru bir şekilde depolanırsa, gübre içine katılırken herhangi başka bir uygulama gerektirmez. Vermikülit aynı zamanda fertilizers, pestisides ve herbisides için depolayıcı ve genişletici olarak da kullanılabilirler. Kapsüle alınmış tohumlar için toz halinde de kullanılabilir. Bahçecilik de vermikülit, bitki kök, gövde ve tohumların daha hızlı büyüyebilmesi için ihtiyaç duyduğu toprağın havalandırılmasının yanı sıra nemini ve gereksinim duyduğu nutritleri sağlar. Vermikülit geçirimsiz, temiz, kokuzu, toksit içermez ve steril bir malzemedir. Bozulmaz, küflenmez ya da çürümez. Vermikülitin pH’ı nötr aralığındadır (7-9.5) fakat etrafındaki karbonatlı bileşiklerin varlığı, reaksiyonu genelde alkalin karakterde olmasını sağlar. Ortamdaki nemin varlığı, proses tekniği ve zamanındaki değişikliklerde reaksiyonu ileri düzeyde alkalin yapar. Vermikülit, katyon değiştirme yeteneğine sahip olması sebebiyle, amonyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyumu bünyesine alarak, bitki büyüdüğü sırada açığa çıkartır. Torf, gübreleşmiş ağaç kabuğu, organik gübre veya doğal toprak ile karıştırıldığında, bitkinin hızlı büyümesine genç köklerin hızlı bağlanmasına yardımcı olur. Bu karışım bitkinin hava almasına, beslenmesini, nemli tutulmasını sağlar. Vermikülitin çok hafif ve kolay kullanılabilir olması, topraklar ve yardımcı bileşiklerle (torf, gübreleşmiş ağaç kabuğu, diğer organik malzemeler, pestisides ve herbisides) kolayca karışabilir ve taşıyıcı olarak kullanıldığında ise yardımcı bileşiklerin homojen dağılımını sağlar.​

 
Vermikülit fiyat satış sivas
BEST QUALITY
Vermikülit fiyat satış sivas
Vermikülitin tarım dışında otomotivden yapı endüstrisine kadar birçok endüstriyel faaliyette önem arz ettiğini biliyor muydunuz?

Vermikülit Nedir?

      Vermikülit terimi ısıl işleme tabii tutulduğunda genleşebilen, genleştiğinde de kurt şekline gelebilen bir mineral gurubunu karakterize etmek için kullanılır. Bu genleştirme prosesi exfoliasyon olarak isimlendirilir. Vermikülit ismi, Latin kökenli bir sözcük olan, üreyen kurtlar anlamına gelen “vermiculare” sözcüğünden türetilmiştir. Genleştirilmiş vermikülit, çok düşük yoğunluğa sahip olması ve izolasyon özelliği olması sebebiyle toprak düzenleyicisi, hafif yapı ve ısı izolasyon malzemesi olarak önemli bir kullanım alanına sahiptir. Genleştirilmiş vermikülit, tepkimeye girebilecek aktif, geniş kimyasal yüzeyi olması sebebiyle de bazı kimyasal proseslerde absorban olarak kullanılmaktadır. Vermikülit toz boyutunda ince taneye öğütüldüğünde ise, boya, plastik ve diğer malzemelerde katkı maddesi olarak değerlendirilir. 

Vermikülit fiyat satış sivas

Online Mağazalarımız