NEDEN SERAKÜLİT ?

pH

Toprağın pH dengesini korur.
Vermikülit, nötr pH değeri sayesinde toprağın pH dengesini koruyarak toprağı asidik veya bazik hale getiren faktörlerin etkisini azaltır.

H₂O

Absorbe hacmi yüksektir.

Vermikülit, gözenekli yapısıyla toprağın havalanmasını ve suyun drenajını artırarak toprağın nem dengesini korur. Böylece bitkinin suya duyduğu ihtiyacı karşılar.

Ca

Doğal mineral sağlar.

Vermikülit, yüksek oranda kalsiyum, magnezyum, potasyum ve diğer besin maddelerini içerir. Böylece toprağın besin kaybını önler ve bitkilerin beslenmesine yardımcı olur.

SERAKÜLİT

VERMİKÜLİT

Vermikülit, gübre yapımı sırasında çeşitli mikroorganizmaların yardımıyla organik maddelerin bozunması sonucu oluşan, bitkilerin güçlenmesine ve toprak verimliliğinin artmasına yardımcı olan bir mineraldir. Vermikülit, bitki besin maddelerinin daha kolay emilebilir hale gelmesini sağlar. Ayrıca bitki köklerinin su ve havanın daha iyi emilmesine yardımcı olur. Vermikülit toprakta nem tutma kapasitesini de artırır ve toprak pH düzeyini dengeleyerek toprakta bulunan diğer maddelerin de daha iyi emilmesini sağlar. Nötr pH değeri sayesinde toprağın pH dengesini korur ve toprağı asidik veya bazik hale getiren faktörlerin etkisini azaltır.

Vermikülit, yüksek oranda kalsiyum, magnezyum, potasyum ve diğer besin maddelerini içerir. Bu özellikleri sayesinde, toprağın besin kaybını önler ve bitkilerin beslenmesine yardımcı olur. Ayrıca, antimikrobiyal özellikleri sayesinde, bitki hastalıklarının oluşumunu engeller. Genleşmiş vermikülit tanecikli yapısıyla toprağın suya dayanıklılığını artırır ve toprakta su tutma kapasitesini arttırarak bitkilerin daha iyi yetişmesine yardımcı olur. Toprak verimliliğinin artması sonucu, verimli bir ürün elde etmek daha kolay hale gelir. Bu avantajlar nedeniyle vermikülit, toprak iyileştirici olarak kullanılır ve özellikle kontrollü seralarda bitki yetiştiriciliği için tercih edilir.

vermikulit2
vermikulit1

VERMİKÜLİT ÜRÜN BOYLARI

PREMİUM VERMİKÜLİT

85₺’den başlayan fiyatlarla!

MEDİUM VERMİKÜLİT

85₺’den başlayan fiyatlarla!

SUPERFİNE VERMİKÜLİT

85₺’den başlayan fiyatlarla!

COARSE VERMİKÜLİT

85₺’den başlayan fiyatlarla!

FİNE VERMİKÜLİT

85₺’den başlayan fiyatlarla!

MİCRON VERMİKÜLİT

85₺’den başlayan fiyatlarla!

PETKÜLİTLE HALA TANIŞMADINIZ MI?

Kedilerin etçil olduklarına dair oldukça yaygın bir kanı olmasına rağmen kedilerin bitki içerikli beslenmesi oldukça doğal bir durumdur. Sokakta yaşayan kediler, genellikle kolay ulaşabildikleri için bitkisel beslenme anları çok dikkat çekmemektedir. Evimizde yaşayan kedi dostlarımızın, özellikle bitki beslenen evlerde o bitkilerle yakından ilgilenmesi, kedilerle evini paylaşan insanları oldukça şaşırtmaktadır. Kediler, belirli nedenlerden dolayı sık sık bitkisel beslenmeye de yönelebilmektedirler. Bu nedenle de evdeki bitkileri çok rahat bırakmazlar. Hem evdeki bitkileri korumak hem de kedi dostunuzun istediğini ona vermeniz için “Petkülit Kedi Çimi” kedi sahiplerinin imdadına yetişmektedir.

Kedi çimi 7’li çim tohumu karışımı ve buğday tohumundan oluşmaktadır. Mineral, klorofil ve enzim bakımından oldukça zengin olması sebebiyle kediler için çok besleyicidir. Petkülit kedi çimleri, kedilerinizin kendini temizlerken yuttuğu tüyler ve tükettiği zararlı besinlerden kaynaklı sindirim sisteminde oluşan bozuklukları düzeltmek, hastalıkları iyileştirmek, sindirim sistemini güçlendirmek ve iç organları temizlemek için kedilerin tükettiği çimlerdir. Sizde kedileriniz için Petkülit Kedi Çimleri’ni tercih edebilirsiniz

petkulit2

Kedi Çimleri

Petkülit Kedi Çimi - Siyah Kutu

50₺

Petkülit Kedi Çimi - Sekizgen Kutu

50₺

Petkülit Kedi Çimi - Şeffaf Kutu

50₺

YEŞİLLERİN İÇİNDEN ÇİMDEN ADAMLAR

ÇİM ADAM

YEŞİL HER ZAMAN SİZİNLE TIPKI GÜLÜMSEMENİZ GİBİ…

Çim adamlar, çocukların bitki yetiştirme ve bakım becerilerini öğrenmelerini teşvik etmek, doğa ile bağlarını güçlendirmek ve el becerilerini geliştirmek için kullanılan el işidir. Serakülit çim adamlarıyla çocuklarınızın becerilerini geliştirirken birbirinden farklı 20 çim adamla eğlenerek masalarınızı, camlarınızı, göz zevkinizi ve çevrenizi renklendirebilirsiniz.

ONLİNE SATIŞ

MAĞAZALARIMIZ